Napisali o nas

Opinie o MFH - wyciąg z księgi pamiątkowej

  1. „Trzymam ogromnie mocno kciuki za powodzenie planów i spełnienie marzeń Morskiej Fundacji Historycznej” – Katarzyna, 25.03.2018r.
  2. „Od kandydatów na przewodników z podziękowaniami za przybliżeniem historii Stoczni, która zmieniła świat” – Monika i Agata, 30.04.2018r.
  3. „Dziękujemy za ochronę zabytków” – studenci architektury, 30.04.2018r.
  4. „Bardzo dziękuję za super lekcje o stoczni; dowiedziałem się wielu rzeczy. To co mnie najbardziej zafascynowało, to dlaczego mamy dziś wolne soboty” – Staś, 02.05.2018r.
  5. „Zachwyceni miejscem, które zobaczyliśmy; z podziękowaniem za fantastyczna wycieczkę” – Olek, Maja, Tomasz – 05.05.2018r.
  6. „Bardzo ciekawa podróż po Stoczni Gdańskiej. Na pewno z chęcią będziemy wspominać i polecać znajomym” Sandra i Dawid, 02.06.2018r.
  7. „Fantastyczna inicjatywa. Zawsze miło posłuchać przewodników opowiadających z taką pasją o oglądanych obiektach. Jak tylko ktoś będzie miał okazję na zwiedzanie z Morską Fundacją Historyczną to nie ma co się dwa razy zastanawiać!” Maciej, 23.05.2018r.

Relacje i wywiady o nas

Ścieżki mojego świata – blog podróżniczy prowadzony przez Marka Dąbrowskiego; relacja z wycieczki w ramach cyklu “Majówkowe zwiedzanie” w kwietniu/maju 2018 roku, do poczytania tutaj.

Krótka relacja ze spaceru historycznego „Śladami Maja ’88 w Gdańsku” organizowanego przez Oddział Gdański IPN i Fundację “Pomysłodajnia” w dniach 17 i 19 maja 2018 roku zarysowana została tutaj i jest dostępna do obejrzenia tutaj.

Na portalu traseo.pl zawarta została mapa tras pieszej realizowanej podczas jednego z naszych spacerów w lipcu 2018 roku i jest do podejrzenia wraz ze zdjęciami tutaj. Dostępna jest także mapa trasy wycieczki “Tajemnice Stoczni Cesarskiej”, którą zawarto tu.

Trefl Gdańsk – miejska drużyna siatkówki mężczyzn odwiedziła tereny stoczniowe w Gdańsku w październiku 2018 roku. Poznanie historii tej części miasta łączyło się z przyjęciem symboli stoczniowych dźwigów na strojach meczowych. Krótki reportaż do przeczytania tutaj i obejrzenia tu.

Szlak Stoczni Cesarskiej to projekt zorganizowany wspólnie z właścicielem części terenów stoczniowych – Stocznią Cesarską Developement. Otwarcie możliwości samodzielnego zwiedzania nastąpiło w dniu 12 października 2018 roku, a wydarzenie to zrelacjonowało wiele mediów, w tym miejski portal gdansk.pl, co można przeczytać i pooglądać wraz z galerią tutaj.

Polskie Radio Trójka – rozgłośnia Polskiego Radia; Program Trzeci odwiedza co jakiś czas polskie miasta zasłużone dla historii, a 27 września 2018 roku jej redaktor Paulina Kozion przedstawiła polskiej publiczności miasto Gdańsk. Ostatni fragment audycji, który skupiał się na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej dostępny jest do odsłuchania tutaj.

iBedeker – portal turystyczny o Gdańsku i okolicach; relacja redaktor Ewy Kowalskiej z wycieczki prowadzonej przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną w ramach cyklu „Chodźmy na spacer” w zimę 2018/2019, która dotyczyła historii dawnej Stoczni Gdańskiej do poczytania tutaj.

Radio Gdańsk – regionalna rozgłośnia Polskiego Radia działająca na terenie Pomorza; w dniu 27 kwietnia 2019 roku miało miejsce Wodne Otwarcie Sezonu na które przybyła pani redaktor Dominika Raszkiewicz. Streszczenie wydarzenia wraz z galerią do podejrzenia tu.

TVP 3 Gdańsk – Regionalny Program Trzeci Telewizji Polskiej z siedzibą w Gdańsku zaprosił naszą fundację do swojego porannego studia w dniu 30 kwietnia 2019 roku w ramach akcji informacyjnej o cyklu wycieczek “Majówkowe zwiedzanie 2019”. W czasie programu “Dzień dobry tu Gdańsk” można nas obejrzeć od minuty 33:30 na tej stronie.

Morska Fundacja Historyczna 2018 - 2020