Napisali o nas

Opinie o MFH - wyciąg z księgi pamiątkowej

 • „Trzymam ogromnie mocno kciuki za powodzenie planów i spełnienie marzeń Morskiej Fundacji Historycznej” – Katarzyna, 25.03.2018r.
 • „Od kandydatów na przewodników z podziękowaniami za przybliżeniem historii Stoczni, która zmieniła świat” – Monika i Agata, 30.04.2018r.
 • „Dziękujemy za ochronę zabytków” – studenci architektury, 30.04.2018r.
 • „Bardzo dziękuję za super lekcje o stoczni; dowiedziałem się wielu rzeczy. To co mnie najbardziej zafascynowało, to dlaczego mamy dziś wolne soboty” – Staś, 02.05.2018r.
 • „Zachwyceni miejscem, które zobaczyliśmy; z podziękowaniem za fantastyczna wycieczkę” – Olek, Maja, Tomasz – 05.05.2018r.
 • „Bardzo ciekawa podróż po Stoczni Gdańskiej. Na pewno z chęcią będziemy wspominać i polecać znajomym” Sandra i Dawid, 02.06.2018r.
 • „Fantastyczna inicjatywa. Zawsze miło posłuchać przewodników opowiadających z taką pasją o oglądanych obiektach. Jak tylko ktoś będzie miał okazję na zwiedzanie z Morską Fundacją Historyczną to nie ma co się dwa razy zastanawiać!” Maciej, 23.05.2018r.

Opinie o wystawie "Stocznia Gdańska w PRL"

 • “Dziękujmy bardzo za wspaniałą wycieczkę po Stoczni Gdańskiej.” – 17 lutego 2019 roku
 • “Mieszkam w Sopocie i Gdańsku ponad 60 lat, ale po raz pierwszy widziałem Stocznię na własne oczy. Dziękuję Panu Przewodnikowi.” – 31 marca 2019 roku
 • “Dziękujemy za ciekawą niedzielną wycieczkę” – Maja i Łukasz, 28 kwietnia 2019 roku
 • “Z podziękowaniem dla zaangażowanego przewodnika Fundacji za interesującą wycieczkę szlakiem stoczniowym.” – zwiedzający wrocławianie, 30 kwietnia 2019 roku
 • “Fascynujący spacer za wspaniałym przewodnikiem – nawet dzieci “wsiąkły” w atmosferę. Dziękujemy” – Dorota, Maksymilian, Klaudia i Blanka, 27 kwietnia 2019 roku
 • “Dziękujemy za wspaniałą dawkę wiedzy, za wspaniałe opowiadanie rzeczy, których nigdy nie słyszeliśmy.” – 4 maja 2019 roku
 • “Za pielęgnowanie pamięci oraz wspaniałą wystawę z nadzieją na następne, dziękuję” – Stefan, 26 czerwca 2019 roku
 • “Byłem tutaj już drugi raz. Miejsce niesamowite, mam nadzieję, że tu jeszcze wrócę.” – Adam, 1 września 2019 roku
 • “Dziękuję za umożliwienie mi obejrzenia wystawy. To fantastyczne, że udostępniane są miejsca zamknięte do tej pory dla turystów. Wystawa bardzo ciekawa, jak i całe postoczniowe tereny!” – Alina, 1 wrzenia 2019 roku
 • “W podziękowaniu za spacer oraz opowieść o Stoczni Gdańskiej, a także jej ciekawe historie z życzeniami dalszego rozwoju.” – Weronika i Maciej, 7 września 2019 roku
 • “Super pomysł i wspaniałe zbiory – każdy powinien odwiedzić to miejsce” – Alan 22 września 2019 roku
 • “Cieszymy się bardzo, że trafiliśmy na wystawę całkiem przypadkowo. Trzymamy kciuki za dalszy rozwój inicjatywy.” – Jarosław i Natalia, 12 października 2019 roku
 • “Edukacyjny wymiar tej wystawy jest bezcenny, szczególnie dla dzieci, które z niezwykłym zainteresowaniem oglądały eksponaty z epoki ich babci. Brawo dla organizatorów.” – 26 października 2019 roku
 • “Wspaniałe miejsce! Gdzie poznać historię Gdańska, Solidarności i Stoczni? Tylko tutaj!” – Magda, 1 lipca 2020 roku
 • “Pięknie ukazany “kawał” polskiej historii współczesnej. Dziękuję za możliwość dotknięcia przeszłości tak ważnej dla naszego kraju.” – Tomasz, 3 lipca 2020 roku

Relacje i wywiady o nas

Ścieżki mojego świata – blog podróżniczy prowadzony przez Marka Dąbrowskiego; relacja z wycieczki w ramach cyklu “Majówkowe zwiedzanie” w kwietniu/maju 2018 roku, do poczytania tutaj.

Krótka relacja ze spaceru historycznego „Śladami Maja ’88 w Gdańsku” organizowanego przez Oddział Gdański IPN i Fundację “Pomysłodajnia” w dniach 17 i 19 maja 2018 roku zarysowana została tutaj i jest dostępna do obejrzenia tutaj.

Na portalu traseo.pl zawarta została mapa tras pieszej realizowanej podczas jednego z naszych spacerów w lipcu 2018 roku i jest do podejrzenia wraz ze zdjęciami tutaj. Dostępna jest także mapa trasy wycieczki “Tajemnice Stoczni Cesarskiej”, którą zawarto tu.

Trefl Gdańsk – miejska drużyna siatkówki mężczyzn odwiedziła tereny stoczniowe w Gdańsku w październiku 2018 roku. Poznanie historii tej części miasta łączyło się z przyjęciem symboli stoczniowych dźwigów na strojach meczowych. Krótki reportaż do przeczytania tutaj i obejrzenia tu.

Szlak Stoczni Cesarskiej to projekt zorganizowany wspólnie z właścicielem części terenów stoczniowych – Stocznią Cesarską Developement. Otwarcie możliwości samodzielnego zwiedzania nastąpiło w dniu 12 października 2018 roku, a wydarzenie to zrelacjonowało wiele mediów, w tym miejski portal gdansk.pl, co można przeczytać i pooglądać wraz z galerią tutaj.

Polskie Radio Trójka – rozgłośnia Polskiego Radia; Program Trzeci odwiedza co jakiś czas polskie miasta zasłużone dla historii, a 27 września 2018 roku jej redaktor Paulina Kozion przedstawiła polskiej publiczności miasto Gdańsk. Ostatni fragment audycji, który skupiał się na terenie dawnej Stoczni Gdańskiej dostępny jest do odsłuchania tutaj.

iBedeker – portal turystyczny o Gdańsku i okolicach; relacja redaktor Ewy Kowalskiej z wycieczki prowadzonej przez Pomorską Regionalną Organizację Turystyczną w ramach cyklu „Chodźmy na spacer” w zimę 2018/2019, która dotyczyła historii dawnej Stoczni Gdańskiej do poczytania tutaj.

Radio Gdańsk – regionalna rozgłośnia Polskiego Radia działająca na terenie Pomorza; w dniu 27 kwietnia 2019 roku miało miejsce Wodne Otwarcie Sezonu na które przybyła pani redaktor Dominika Raszkiewicz. Streszczenie wydarzenia wraz z galerią do podejrzenia tu.

TVP 3 Gdańsk – Regionalny Program Trzeci Telewizji Polskiej z siedzibą w Gdańsku zaprosił naszą fundację do swojego porannego studia w dniu 30 kwietnia 2019 roku w ramach akcji informacyjnej o cyklu wycieczek “Majówkowe zwiedzanie 2019”. W czasie programu “Dzień dobry tu Gdańsk” można nas obejrzeć od minuty 33:30 na tej stronie.

Morska Fundacja Historyczna 2018 - 2020