Kategorie
Aktualności

Oferta zwiedzania – jesień 2022

Jesienią 2022 roku zapraszamy Państwa do skorzystania z oferowanej przez Morską Fundację Historyczną usługi zwiedzania indywidualnego.

  • oferta skierowana jest do turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych (szkół, firm, instytucji),
  • dokładny termin i czas ustalany bezpośrednio z przewodnikiem (prosimy o zgłoszenie z odpowiednim wyprzedzeniem),
  • zakres tematyczny, obiekty i atrakcje wskazane przez zamawiającego (szczegóły poniżej),
  • usługa płatna – koszt zależny od czasu, wielkości grupy i wybranych atrakcji (wycenę podajemy przy składaniu rezerwacji).

Przykładowe programy spaceru po terenach stoczniowych z przewodnikiem MFH:

  • program standardowy ok. 1,5 h. – w tym Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej,
  • program rozszerzony ok. 2,5 h. – w tym Europejskie Centrum Solidarności,
  • program dedykowany ok. 3–3.5 h. – w tym: zwiedzanie Muzeum Sali BHP i wystawy stałej ECS oraz elementy gry terenowej, projekcja filmów o tematyce stoczniowej i materiały edukacyjne dla uczestników.

Układamy również programy specjalne na życzenie klienta, które obejmują wybrane atrakcje: rejs galarem wokół stoczni, punkt widokowy na żurawiu, wejście do budynku Dyrekcji i wiele innych. Zaznaczmy, iż wybrane obiekty i atrakcje objęte są własnymi opłatami, a ich dostępność jest zmienna w czasie. Zwiedzanie dawnej Stoczni Gdańskiej można rozszerzyć także o zabytki śródmieścia Gdańska, atrakcje Trójmiasta i regionu.

Szlak Stoczni Cesarskiej – trasa edukacyjna prowadząca przez udostępnioną do zwiedzania najstarszą część terenów dawnej Stoczni Gdańskiej, kolebki ruchu “Solidarność”. Oznakowany szlak to inicjatywa skierowana dla mieszkańców i turystów, którzy samodzielnie zwiedzić mogą najciekawsze miejsca i budynki oraz poznać elementy procesu budowy statków i historie pracujących tu ludzi.

“Szatniowiec” – wystawa MFH w budynku socjalno-biurowym dawnego Zakładu Budowy Silników Stoczni Gdańskiej. Ekspozycja stanowisk tematycznych i wystaw czasowych w klimacie Polski Ludowej ukazuje warunki pracy i życia stoczniowców poprzez artefakty, dokumenty i materiały ikonograficzne.

Informacja i rezerwacja terminów:

tel.: +48 605 871 609
e-mail: mfh.gdansk@gmail.com