Dnia 12 października 2018 roku udostępniony został Szlak Stoczni Cesarskiej, który prowadzi przez najstarszą część terenów dawnej Stoczni Gdańskiej, kolebki ruchu “Solidarność”. Trasa edukacyjna powstała we współpracy właściciela terenu Stocznia Cesarska Development i Morskiej Fundacji Historycznej, która opracowała treść tablic. Oznakowany szlak to inicjatywa skierowana na mieszkańców i turystów, której zadaniem jest ukazać najciekawsze miejsca i budynki, elementy procesu budowy statków i historie pracujących tu ludzi.
Punkty i miejsca na szlaku
Trasa wyznaczona jest przez 13 tablic informacyjnych wraz z dodatkowymi drogowskazami ułatwiającymi poruszanie się po terenie i między halami. Zwiedzać można samodzielnie lub z przewodnikiem, poprzez kolejne punkty lub w dowolnej konfiguracji.
Dodatkowe punkty na trasie:
A. Mural “Obrońca” na budynku Remizy
materiał filmowy o rzeźbie w serwisie YouTube
B. Punkt widokowy Żuraw M3
C. Przystań Cesarska
D. Przestrzeń Sztuki WL4
Jak dotrzeć na teren Stoczni Cesarskiej?
Na teren obejmowany przez Szlak Stoczni Cesarskiej dotrzeć można na wiele sposobów:
Więcej informacji, pełna zawartość tablic oraz możliwość wirtualnego zwiedzania na stronie Stoczni Cesarskiej Development.
Zwiedzanie Szlaku Stoczni Cesarskiej z przewodnikiem
Zapraszamy Państwa do zwiedzania Szlaku Stoczni Cesarskiej z profesjonalnymi przewodnikami Morskiej Fundacji Historycznej, współorganizatora szlaku. Każdej grupie indywidualnej i zorganizowanej Fundacja zapewnia:
Trasa i czas zwiedzania dostosowywane są do wymagań grupy. Możliwość połączenia ze zwiedzaniem innych terenów stoczniowych oraz oprowadzaniem po Muzeum Sali BHP Stoczni Gdańskiej oraz wystawie stałej Europejskiego Centrum Solidarności. Więcej informacji w zakładce Zwiedzanie Stoczni Gdańskiej.
Morska Fundacja Historyczna 2018 - 2020