Kategorie
Aktualności

Wystawa “Stocznia Gdańska w PRL” w Hali 42A

Szanowni Państwo,

Z przyczyn niezależnych od Morskiej Fundacji Historycznej Hala 42A przy ulicy Narzędziowców została zamknięta dla zwiedzających.
Mieszczące się wewnątrz wystawy zostają niedostępne do odwołania.
Dziękujemy Państwu za dotychczasowe liczne odwiedziny i zapraszamy do skorzystania z innych organizowanych przez nas wydarzeń.

Zespół MFH


Morska Fundacja Historyczna zaprasza na wystawę, która jest otwarta dla zwiedzających od 30 maja do 27 września 2020 roku. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do niedzieli od godziny 10:00 do 18:00. Wstęp wolny.

Wystawa mieści się w zabytkowej Hali 42A przy ulicy Narzędziowców na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Jest to punkt numer 6 Szlaku Stoczni Cesarskiej (ślusarnia, dawny wydział W-3).

Wystawa składa się z kilku elementów. Pierwsza część przedstawia dzieje Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Część druga traktuje o życiu w PRL i składa się z przedmiotów codziennego użytku pochodzących z tego okresu. Wystawa pod tytułem “Pani z kiosku” przedstawia sylwetkę pani Aleksandry Olszewskiej, która przez ponad 30 lat opiekowała się Placem Solidarności w Gdańsku. Następna, opracowana przez gdański oddział IPN i właściciela terenu Stocznię Cesarską Development, poświęcona jest Annie Walentynowicz, która pracowała w tym miejscu. Ostatnim elementem jest projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Marka Osiecimskiego pod tytułem „Stoczniowcy. Ludzie z tła”.

Obok części stałej planowane są wystawy czasowe i wydarzenia towarzyszące, a równolegle Morska Fundacja Historyczna organizuje wycieczki piesze z przewodnikiem po terenach postoczniowych. Obowiązujące informacje na stronie fundacji na portalu Facebook.

Ze względu na stan epidemii na terenie wystawy obowiązują zasady bezpieczeństwa. Na wystawie obowiązuje regulamin zwiedzania, dostępny na miejscu. Zwiedzający zobowiązani są do noszenia maseczek lub innych form zakrycia ust i nosa oraz rękawiczek, które dostępne będą także na miejscu. Na wystawie znajdować może się maksymalnie do 50 osób, grupy zorganizowane prosimy zgłaszać organizatorom pod numerem telefonu fundacji +48 605 871 609.

Link do strony wydarzenia wystawy na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/774551989744788/